24.9.15

Bajka w Błoniu

Robiąc porządki w archiwum dorzucam kolejną wycieczkę do parku "Bajka"w Błoniu. Tym razem odkryliśmy, że ogony od ryb stanowią część większej całości. Otóż rybami są górki, a tunele w górkach oczami. Wcześniej myślałam, że te ogony sobie stoją ot tak, a tata Kluski nawet nie zauważył, że to są ogony. Grunt to refleks. ;)


To jest tak ogromny teren, że w zasadzie nie można się nudzić. Zwyczajowo stosujemy system zmianowy, bo byśmy razem biegając za Kluską wyzionęli ducha. Jedno siedzi na ławce i popija herbatę z termosu, drugie zajmuje się małą i potem zmiana.


Oczywiście pojechaliśmy na rowerach, mamy od domu do tego parku tylko 25 km, w sam raz na trasę rowerową z trzylatką. Ludzie mijani po drodze czasem śmiesznie reagują, w końcu nieczęsto trafiają się prawdziwi piraci w okolicy. ;)


Tym razem przebojem okazały się: karuzelka na placu dla małych dzieci, Klusce wręcz piruety wychodziły


Kolorowy "pojemnik na dziecko" przy wejściu


I zabawki dla nastolatków


No i oczywiście kącik muzyczny, ale to już standard. Dziecko krótko się bawi, a potem nas zatrudnia jako orkiestrę, a samo śpiewa i tańczy.Jeszcze partyjka szachów, wizyta u Pac-Mana (stojaki rowerowe) i chyba pomału trzeba się zbierać (po pięciu godzinach).


Wracamy przez urokliwe łąki i pola, ale Kluska "odlatuje" i odpalamy mój pomysł na to, by podczas snu nie zjeżdżała na bok. Chusta no noszenia dzieci jako osłonka i ochraniacz od nadmiaru bodźców. Kluska śpi przez więcej niż połowę trasy.


2 komentarze:

  1. Świetny interaktywny plac zabaw. Tego brakuje w małych miasteczkach (choć dzięki powstawaniu wiosek tematycznych i w małych miejscowościach coś się ruszyło)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniały plac zabaw. Szkoda że w mojej okolicy nie ma takiego.

    OdpowiedzUsuń