24.12.12

Niech Jego macki będą z Wami!Dziś święto zwycięstwa dobrych mocy nad złymi, światła nad ciemnością, Latającego Potwora Spaghetti nad pustym żołądkiem. Jestem pastafarianką, zatem i moje dziecię będzie wychowane w tej religii. Ponieważ nie mieliśmy dla niej ubranka z Jego Ciamkowatością, zastępczo ubraliśmy Kluskę w kościotrupka, jak prawdziwego pirata!


Mata i Tata Kluski dostali kubek i koszulkę z FSM. Fajnie co?


Za to Kluska, tak jak podejrzewałam, została zalana toną prezentów ;)


Poza tym dzień był obfity we wrażenia, Kluskę odwiedził wujek-dziadek z ciocią, nagle zabrał jej smoczek... i się zaczęło... Mała się wystraszyła, płakała po raz pierwszy od szczepienia. Nawet oddanie smoczka nie pomogło. A może to początek skoku rozwojowego, że boi się obcych? Ale wczoraj był wujek Finio i była zachwycona. To chyba ten rozgardiasz... goście poszli, Kluska od razu odzyskała humor. Chyba to kwestia tłumu. Goście powinni pojawiać się pojedynczo. Grupowe audiencje nie wypadają najlepiej :)

10 komentarzy:

 1. Ciekawa ta religia :D Mój też w tym okresie tak reagował na masowe najścia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mamy pajacyki z kościotrupem. Nasze ulubione, zaraz po kostiumie diabełka, z którego już wyrósł ;)
  Temat przewodni świąt u dziadków: dlaczego dziecko nie zostanie ochrzczone. Ja chcę do domu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My ją włożyliśmy do durszlaka, wśród Pastafarian to odpiwiednik chrztu chrześcijańskiego. W rodzinie sami ateiści. Dalsze gałęzie katolickie, ale bez ambicji nawracania świata na szczęście. Dopiero z przedszkolem będzie problem, bo będziemy szukać takiego bez religii. Albo ją specjalnie poślemy i nauczymy, by śpiewała sprośne piosenki ;)

   Usuń
 3. Kościotrupikowe śpioszki są mega, napewno Kluska bardzo efektywnie odstraszała w nich całe zło i wszystkie puste żołądki!

  OdpowiedzUsuń
 4. boshe gdzie znalazłaś ten zajebisty kościotr€pkowy kostium.....??;) my uwielbiamy takie klimaty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Alledrogo za 7zł, po Haloween ludziska wyprzedawali. Był i tak za duży, ale do Wigilii Kluska dorosła do niego. Ech, poluję na inne tego typu w większych rozmiarach (za rozsądną cenę) :)

   Usuń
 5. polujesz teżna ten kostium w rozmiarach dla dorosłych??:P:))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie no, od drugiego roku życia są już legalne stroje piratów :)

   Usuń
 6. W ramach kostiumów dla dorosłych lavinka ma OP-1 :-)

  OdpowiedzUsuń